Facebook Instagram YouTube

O projektu

DJ LOWA & JANACEK PHILHARMONIC

Projekt Symphonic Dance Music přináší unikátní propojení klasického orchestru a taneční hudby.  Během 90 minut dlouhé show zahraje Janáčkova filharmonie Ostrava společně s oceňovaným Djem Lukášem Ščurkem alias Dj Lowa tři desítky největších světových tanečních hitů. Například písně francouzského dua Daft Punk, amerického producenta Rogera Sancheze či legendárních uskupení jako The Chemical Brothers či The Prodigy.

Celý projekt je navíc provázen působivou audiovizuální show. Laserové efekty zajišťuje světová špička v oboru společnost Kvant z Bratislavy. Projekce připravil VJ Martin.

Projekt podpořil Moravskoslezský kraj, záštitu převzal náměstek hejtmana Lukáš Curylo.

 

​​​​JANÁČKOVA FILHARMONIE

Janáčkova filharmonie Ostrava je jedním z nejkvalitnějších orchestrů v Česku. Podobných netradičních projektů se účastní v posledních letech často. V minulosti orchestr sklidil úspěch za vystoupení s kapelou Zrní, Lucií Bílou, Jaromírem Nohavicou, či zpěvačkou Radůzou. V letošním roce se kromě Symphonic Dance Music připravuje filharmonie také na koncert s Vojtěchem Dykem i Anetou Langerovou. Orchestr povede dirigent Stanislav Vavřínek.

DJ Lowa

Za DJským pultem najdou návštěvníci festivalu Lukáše Ščurka alias DJe Lowu. Patří mezi špičku  tuzemských DJs. Zároveň je nositel řady titulů za technický Djing. Právě on vybral skladby pro celý koncertní program od 90. let minulého století až po současnost.

Dasha

Důležitá je také vokální složka celé show. O tu se postará především zpěvačka Dasha, nositelka ceny Thálie za mimořádný jevištní výkon. Muzikálovou zpěvačku a herečku mohou znát diváci také z pořadu Stardance, kde se pravidelně objevuje jako členka kapely Moondance Orchestra, či jako vokalistku Karla Gotta a Heleny Vondráčkové. Spolupracovala také s Jiřím Kornem a dvakrát vystupovala v poslulé Carnegie Hall v New Yorku. Sborové party zazpívá Naďa Wepperová, Alena Průchová a Adam Koubek.

Jan Lstibůrek

Nových aranží se ujal hudebník Jan Lstibůrek. Baskytarista ze skupiny Tomáše Kluse je zároveň tvůrcem aranží zpěvákova vystoupení s Janáčkovou filharmonií v roce 2018. Spolupráce těchto dvou hudebních těles byla natolik úspěšná, že se Klus vydává s filharmonií letos na turné. Lstibůrek vystudoval na konzervatoři Jaroslava Ježka obor baskytara a skladba. V minulosti koncertoval také s Ewou Farnou, kapelou Toxique, či skupinou Druhá tráva.

 

Symphonic Dance Music special band. Na bubny bude hrát Zbyněk Raušer z kapely Portless. Baskytaru ovládne Matěj Havlíček, který hraje se skupinou Fast Food Orchestra. Za perkuse usedne Stanislav Vít z kapely United Flavour. Kryštof Pobořil bude hrát na klávesy a zároveň bude pomáhat s celkovou hudební produkcí a sound designem. Na kytaru bude hrát ostravský muzikant Rudy Horvat (Vlasta Redl).

Produkci celého projektu zajišťuje agentura New Wind Production. Agentura se zabývá pořádáním kulturních, firemních a společenských akcí. New Wind Production je také pořadatelem festivalu Štěrkovna Open Music už od samých začátků akce v roce 2005. Agentura zajišťuje jak mediální kampaně v elektronických i tištěných médiích, tak i propagaci akcí, vystoupení špičkových performerů a celkový program akcí.